Моніторинг з техніки читання в початкових класах

Дата: 2 березня 2021 о 12:21

Згідно з річним планом роботи у січні місяці адміністрацією школи було  здійснено перевірку стану викладання   основних предметів в 1- 4 класах закладу.

У ході перевірки були  відвідані  уроки читання, української мови, математики, природознавства у 1-4 класах, перевірено шкільну документацію: календарні та поурочні плани  вчителів , стан ведення  класних журналів з предметів, робочі зошити та зошити для контрольних робіт учнів.

Метою перевірки було встановлення відповідності викладання  основних предметів  в початкових класах  методичним і науковим  вимогам, а також виявлення шляхів поліпшення викладання даних предметів та набуття учнями глибоких знань, умінь і навичок.

Учитель 1 класу Дехтярчук Л.П. виявляє достатній рівень про­фесійної майстерності, володіє методикою проведення ранкових зустрічей, здійснює інтегрований підхід до використання навчального матеріалу у межах теми, вчить дітей працювати в парах, вільно спілкуватися.

Всі учні  читають поскладово, цілими словами, більшість добре розуміють текст прочитаного, частина учнів відтворюють текст з допомогою вчителя. На уроках письма вчителька приділяє належну увагу дотриманню єдиного орфографічного режиму та культури записів. Першокласники добре рахують, знають пряму і обернену лічбу, склад чисел.

Вчителька творчо та креативно підійшла до облаштування освітнього простору: у класі створені необхідні осередки, підготовлені та оновлюються стенди, укладені портфоліо учнів та ведуться щоденники вражень. Діти вільно спілкуються, обговорюють теми, які пропонує вчитель.

Учитель 2-го класу Глюза С.В. достатньо володіє навчальним матеріалом, використовує на уроках різні види роботи. Із метою підвищення рівня знань учнів учитель проводить систематичне повто­рення навчального матеріалу. Уроки проводить на належному методичному рівні. Проводить роботу по збагаченню словникового запасу учнів.

Але слід звернути увагу, що учні  читають поскладово,а також на раціональність використання часу та низький рівень дисципліни на уроці. Вчитель намагається тримати  клас під контролем, але це не завжди виходить.  Тому слід звернути увагу на підбір методів і прийомів роботи, здійснювати диференційований та індивідуальний підхід до учнів, приділити належну увагу грі як методу, що дозволяє активізувати роботу на уроці, прищеплювати інтерес до навчання. Як показали відвідані уроки математики,  не записується короткий запис, мало уваги приділяється самостійній роботі учнів. Недостатньо використовується наочність.

Задарій Н.Т. (вчитель 3 класу) - творчий, відповідальний та старанний  вчитель. Добре володіє методикою викладання у початкових класах. ЇЇ уроки завжди цікаві, добре продумані, насичені, з вдало підібраною наочністю та різноманітним дидактичним матеріалом. Багато уваги приділяє різнобічному розвитку мовлення учнів, їх мислення, формуванню навичок творчої самостійної роботи, прискореного свідомого читання. На уроці створює ігрову атмосферу, що   розвиває пізнавальний інтерес і активність учнів, знімає втому, дозволяє утримати увагу.

Контроль виконання вимог щодо ведення шкільної документації показав, що вчителі ведуть документацію з урахуванням усіх вимог та рекомендацій. Але іноді трапляються поодинокі випадки виправлень .

Виходячи з вище зазначеного

РЕКОМЕНДАЙЦІЇ:

1.  Вчителям   Дехтярчук  Л.П.,  Глюзі С.В., Задарій Н.Т., Ольшевській    О.М.:

1.1. Зосередити увагу на реалізації сучасних вимог до навчання в початковій школі;

1.2. Виконувати методичні рекомендації щодо оцінювання навчальних досягнень учнів;

1.3. Працювати над вдосконаленням методики проведення уроку через впровадження новітніх педагогічних  та ігрових технологій;

1.4. Ефективно використовувати сучасні інформаційні технології щодо забезпечення підвищення пізнавального інтересу;

1.5. Забезпечувати ефективність індивідуальної роботи з учнями, спрямовуючи її на подолання недоліків та прогалин у знаннях та практичних навичках;

1.6. Удосконалювати роботу з обдарованими дітьми, забезпечувати в участь у різноманітних  конкурсах, турнірах;

1.7. Працювати над поповненням кабінетів необхідною наочністю, демонстраційним, роздатковим матеріалом.

2. Вчителю Глюзі С.В. активізувати роботу щодо покращення    дисципліни на уроках, дотриманню єдиного орфографічного режиму та культури оформлення письмових робіт. На уроках математики особливу увагу приділити визначенню структури та детальному аналізу задач.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.