Правила поведінки для учасників освітнього процесу ЗЗСО «Веснянська гімназія»

Дата: 27 вересня 2023 о 11:41, Оновлено 27 вересня 2023 о 11:42

Схвалено педагогічною радою

Протокол №1  від 31.08.2023 р.

Правила поведінки для учасників освітнього процесу

ЗЗСО «Веснянська гімназія»

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ГІМНАЗИСТІВ

Правила поведінки гімназистів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України , органів місцевого самоврядування, Статуті гімназії.

• Учасники освітнього процесу приходять в гімназію за 15-20 хвилин до початку занять, чистими і охайними, займають своє робоче місце з першим дзвінком, готують все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
  • Важливо запам’ятати, що приносити на територію закладу з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в тому числі: ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини і таблетки – не припустимо.
  • Гімназисти завжди слідкують за власними виразами та жестами у спілкуванні з іншими.
  • Без дозволу педагогів  (за узгодженням з батьками) йти з гімназії та її території в урочний час – не дозволяється.
  • У разі пропуску занять гімназист(ка) зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний представити довідку з медичної установи.
  •  Гімназисти завжди виявляють пошану до старших, піклуються про молодших, поступаються дорогою дорослим, старші — молодшим, хлопчики — дівчаткам.
  • Поза закладом учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити власну честь та гідність.
  • Усі учні бережуть майно гімназії, дбайливо ставляться, як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території та, безпосередньо, в середині закладу.
  • До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки гімназистів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
  • Кожен, хто знайшов втрачені або забуті, на його(її) думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі, черговому вчителю, класному керівнику або адміністрації закладу.
  • Булінг є неприпустимою формою поведінки учнів гімназії та поза її межами.
  • Учасники освітнього процесу можуть користуватися на уроках гаджетами лише для навчання.
  • Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
  • Необхідною умовою успішності гімназиста є присутність на усіх заняттях та наявність необхідних підручників, зошитів, інструментів і письмового приладдя на уроках.

ПОВЕДІНКА ГІМНАЗИСТІВ ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ УРОКІВ

• Під час перерви гімназист не повинен забувати про свої обов’язки:
  • підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
  • вийти з класу, якщо попросить вчитель;
  • мати повагу до чергових та допомагати їм;
  • при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами закладу гімназисти завжди вітаються;
  • заходити до вчительської можна лише з дозволу;
  • завжди пам’ятати про особистий простір кожного гімназиста та працівника закладу;
  • бути пильним та уважним;
  • слідкувати за тим, щоб правила були дотримані усіма без винятку.
  • Час перерви — особистий час кожного учня. Він може його проводити по своєму розумінню, але не повинен заважати іншим.
  • Під час перерви учні можуть вільно пересуватися по закладу, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня,  який не призначений для гри).
  • Під час перерв гімназистам необхідно більше відпочивати.
  • Не допустимим є бігання по закладу, по сходах, поблизу віконних отворів, гра в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, не пристосованих для ігор, сидіння на підвіконнях та псування майна гімназії.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ

• У заклад гімназисти приходять в одязі, який відповідає перебуванню дитини у суспільних місцях. Стиль одягу — діловий, класичний. Для уроків фізичної культури- спеціальна форма.
  • Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого себе і суспільства в цілому.
  • На урочисті заходи гімназисти приходять у святковій формі.

ЧЕРГУВАННЯ

• Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
  • Черговий учень має право зробити зауваження іншим щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
  • Черговий клас у закладі має приступити до чергування за 15 хв. до початку занять. Чергування триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.
  • Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком у гімназії та за виконанням всіма учнями цих правил.

КОДЕКС ГІМНАЗИСТА

1. Пам’ятай, що твої знання – найбільша сила й найцінніший капітал.
  2. Пообіцяв — виконай. Не впевнений – не обіцяй.
  3. Сприймай людей такими якими вони є, адже у кожного свої ідеали, мрії, переконання та характери.
  4. Якщо критикуєш, пропонуй щось своє.
  5. Будь ввічливим і пам’ятай, що вихована людина – це та яка вміє поставити себе на місце іншого.

ГІМНАЗИСТ НАВЧАЄТЬСЯ НЕ ДЛЯ ШКОЛИ, А ДЛЯ ЖИТТЯ. ВІР У СЕБЕ Й ВЧИСЬ!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.